Jak rozpoznać dobrego fryzjera?

Profesja fryzjerska wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Jest to związane z faktem, że każdy fryzjer musi zapracować na swoją renomę. Nawet jednorazowe potknięcia mogą skutkować utratą kolejnych klientek i klientów, natomiast porządna robota robota fryzjerska sprawia, że zakład wciąż polecany jest kolejnym osobom i zyskuje na popularności. Dlatego przy wyborze salonu fryzjerskiego warto zasięgnąć opinii na jego temat, a także zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Pierwsze wrażenie

Już przy pierwszym wejściu do salonu fryzjerskiego powinno dać się odczuć profesjonalizm i higienę pracowników. W salonie powinny znajdować się kosmetyki pielęgnacyjne oraz profesjonalny sprzęt. Pomieszczenie powinno być posprzątane, a włosy innych klientek na bieżąco usuwane z podłogi. Jakakolwiek niechlujność lub brud może niestety odbijać się na pracy przyjmującego w takim zaniedbanym zakładzie fryzjera.

Zachowanie fryzjera

Nie bez znaczenia jest również uprzejmość fryzjera, który dobrymi manierami udowadnia, że jest zainteresowany dobrem klientki oraz poświęca jej wystarczająco dużo uwagi. Powinien on jeszcze przed zaproszeniem na fotel omówić typ i stan włosów klientki oraz zasugerować rodzaj cięcia, a także wysłuchać wszystkich próśb i uwag, żeby jak najlepiej spełnić wszystkie pokładane w nim oczekiwania. Nie powinien również wykonywać żadnych nieustalonych cięć i działań.

Cechy dobrego fryzjera

Zadaniem fryzjera jest zadbanie, aby klientka wyszła z zakładu zadowolona. Dlatego nie powinien przystępować do jakiejkolwiek pracy i wysnuwać propozycji bez zapoznania się ze strukturą oraz charakterystyką włosów klientki. W przeciwnym wypadku zamierzony efekt może być całkowicie odmienny od wyobrażeń. Powinien również uważnie słuchać jej propozycji, a także wykonywać wszystkie działania zgodnie z życzeniem, bez nieustalonych niespodzianek. Fryzjer musi również umieć komunikować się z klientką i nie wywoływać nieporozumień spowodowanych np. zbyt dużym cięciem. Każda wizyta powinna odbywać się w sterylnym i estetycznym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *