Jakie są najlepsze metody depilacji?

Depilacja to bardzo popularny zabieg kosmetyczny, który często stosowany jest niemal codziennie. Niezależnie od metody depilacji, powinna być ona odpowiednio dostosowana do rodzaju skóry, a także obszaru na którym przeprowadzane zostaje usuwanie owłosienia. Ma to bardzo ważne znaczenie, ponieważ źle dobrana lub wykonana depilacja może skutkować nadmiernym bólem, zaczerwienieniem oraz pojawieniem się krostek.

Jak wybrać metodę depilacji?

Wybór metody depilacji powinien być ściśle związany z miejscem, na który zostanie ona zastosowana. Owłosieniem głowy powinien zajmować się fryzjer. W przypadku nóg oraz ramion najlepiej stosować wosk na ciepło lub zimno, a także depilatory elektryczne. Skorzystać można również z kremów i pianek. Twarz najlepiej depilować przy pomocy wosku do niej przeznaczonego lub specjalnego preparatu do skóry wrażliwej. Strefę bikini oraz pachy można poddać depilacji przy pomocy kremu lub zwykłej golarki.

Depilator elektryczny

Dobry depilator jest najbardziej optymalnym i bardzo skutecznym przyrządem do depilacji. Opłaca się go kupić, ponieważ można używać go wielokrotnie, w przeciwieństwie do wosku i kosmetyków. Depilowanie przy użyciu tego sprzętu jest bolesne, jednak dzięki temu włoski odrastają dużo później. Spowodowane jest to faktem, że depilator usuwa włosy razem z cebulką.

Depilacja woskiem do depilacji

Depilowanie woskiem na ciepło lub zimno jest bardzo bolesne i wymaga pewnych umiejętności. Jednak dzięki temu włoski przez długi czas nie odrastają. Ciepły wosk nie powinien być zbyt gorący, ponieważ wysoka temperatura może wpływać na pojawienie się żylaków. Po nałożeniu wosku należy poczekać, aż stwardnieje i usunąć go. Wosk nakładany na zimno to zazwyczaj specjalne plastry, które wymagają precyzji i szybkości przy wykonywaniu depilacji.

Inne metody depilacji

Popularną metodą depilacji jest wykorzystywanie maszynek jednorazowych. Niestety, ten sposób daje bardzo krótkotrwały efekt, a włoski odrastają twardsze i ciemniejsze Depilować można się również przy pomocy specjalnego kremu, który daje dobre efekty na kilka dni, a cały proces jest bezbolesny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *