Czy depilacja ciała jest zdrowa?

Depilacja stosowana jest już od bardzo dawna. Metody usuwania włosów z czasem coraz bardziej rozwinęły się, a obecne sposoby depilacji pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych i szybkich efektów. Usuwanie zbędnego owłosienia ze skóry nie jest niebezpieczne dla zdrowia, ale powinno być to zrobione umiejętne. Depilacja musi być dostosowana do obszaru skóry na którym jest przeprowadzana, a także odpowiednio starannie i delikatnie wykonana.

Depilacja żyletką

Golarki jednorazowe są obecnie dość rzadko stosowane przez kobiety, ponieważ ich działanie jest krótkotrwałe. Bardzo często zbyt częste ich stosowanie powoduje wrastanie się włosków w skórę, a na dodatek są one coraz twardsze i ciemniejsze. Depilacja golarką jednorazową nie jest niebezpieczna, ale może powodować podrażnienia. W tym wypadku najlepiej stosować tylko modele z pojedynczym ostrzem.

Depilacja elektryczna

Działanie depilatorów elektrycznych opiera się na mechanicznym wyrywaniu nawet najkrótszych włosów ze skóry. Przez to zabieg jest dość bolesny, jednak z każdym kolejnym depilowaniem włosy stają się coraz słabsze, a skóra uodparnia się. Depilatory elektryczne również nie są niebezpieczne, ale nie powinno stosować się ich w okolicach intymnych oraz pod pachami.

Depilacja woskiem

Depilowanie woskiem jest stosunkowo prostym zabiegiem, który wykonać można za pomocą fryzjera w salonie kosmetycznym, jak i własnym domu. Niestety jest on bardzo bolesny i może powodować podrażnienia. Dlatego metoda ta powinna być stosowana umiejętnie, a po jej wykonaniu należy stosować preparaty łagodzące podrażnienie oraz dodatkową pielęgnację skóry.

Depilacja laserowa

Usuwanie włosów przy pomocy lasera przynosi różne efekty. Najlepiej sprawdza się w przypadku ciemnego owłosienia, ponieważ reaguje na zawartość melaniny. Zabieg przeprowadzany jest w kilku sesjach i nie jest niebezpieczny. Musi być jednak wykonany przez specjalistę posiadającego certyfikat, ponieważ źle użyty laser może poważnie poparzyć i na stałe uszkodzić skórę podczas zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *